Home / DENİZKÖY ARSEL SPOR

DENİZKÖY ARSEL SPOR

Dikili Belediyesi’nin katkılarıyla Dikili ilçesinde düzenlenen ve iki gün devam eden Dikili Barış Demir Plaj Futbolu Turnuvası’nın şampiyonu Denizköy Arsel Spor takımı oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Dikili Belediyesi işbirliği ile organize edilen yakın Türkiye Futbol Federasyonu Dikili Barış Demir Plaj Futbolu Turnuvası kıyasıya mücadelelere sahne oldu. Final maçında Dikili Bilbao’yu 5-3 yenen Denizköy Arsel Spor, Alanya’da düzenlenecek olan Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Kentte gerçekleştirilen ve mücadelesi gibi seyrininde de büyük bir ilgiye sahne olduğu turnuva boyunca centilmence mücadelelerin ortaya konduğunu ifade eden Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, “Belediyemiz, kentimizi sporda da öncü ve tercih edilen bir kent yapmak için çalışmalarını emin adımlarla sürdürüyor. Birçok önemli etkinlikten sonra şimdi de Türkiye Futbol Federasyonu ile ortaklaşa düzenlediğimiz ve Dikili Belediye Spor Kulübü yöneticilerinin de büyük katkı sunduğu önemli bir turnuva organize ettik. Arkasında hem duygusallığı hem de güzel anıları ve muhteşem mücadele sahnelerini bırakarak sona eren bu turnuva bizim için çok önemliydi. Çünkü kısa zaman önce talihsiz bir olayda hayatını kaybeden 19 yaşındaki yavrumuz Barış’ın anısına adamıştık bu organizasyonu. Barış kardeşimize bir kez daha Allah’tan rahmet ailesine sabırlar diliyorum. Bu anlamlı turnuvada şampiyon olan Denizköy Arsel Spor takımını gönülden tebrik ediyorum. Kentimizde iki gün boyunca centilmence mücadele eden bütün takımlarımıza ve bu anlamlı etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese de gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.