Home / GENEL / PLAJ FUTBOLUNDA AVRUPA’NIN EN BÜYÜĞÜ TÜRKİYE

PLAJ FUTBOLUNDA AVRUPA’NIN EN BÜYÜĞÜ TÜRKİYE

Plaj Futbolu Milli Takımımız, Avrupa Plaj Futbolu B Ligi Süper Finalleri’nde bugün oynanan final karşılaşmasında Estonya’yı 4-2 yenerek şampiyonluğa ulaştı.

İtalya’nın Terracina kentinde oynanan karşılaşmada Plaj Futbolu Milli Takımımızın gollerini Yasin Bağcı (2), Erkan Anzaflıoğlu ve Cem Kesin kaydederken, Maeorg Maeorg ve Ragnar Rump Raku ise Estonya adına ağları havalandırdı.

Avrupa Plaj Futbolu B Ligi Süper Finalleri’nde şampiyonluğa ulaşan Plaj Futbolu Milli Takımımız, bu sonuçla birlikte gelecek yıl Avrupa Plaj Futbolu A Ligi’nde mücadele etmeye hak kazandı.

Plaj Futbolu Milli Takımı, Avrupa Plaj Futbolu B Ligi Elemeleri’nde Moldova ve Kazakistan ile birlikte yer aldığı grubu lider tamamlayarak B Ligi Süper Finalleri’ne yükselmişti. Avrupa Plaj Futbolu B Ligi Süper Finalleri 2. Grup’ta ise İngiltere’ye 4-2, Macaristan’ı 6-4, Moldova’yı da 3-2 yenerek grup lideri olarak finale yükselmişti.

Avrupa Plaj Futbolu B Ligi Süper Finalleri’nde oynadığı 4 maçı da kazanarak şampiyonluğa ulaşan Plaj Futbolu Milli Takımı, bu 4 karşılaşmada toplam 17 gol kaydetti. 17 golün 6’sını Cem Keskin, 4’ünü Yasin Bağcı, 2’sini ise Volkan Yeşilırmak atarken, Barış Terzioğlu, Seyit Ahmet Süer, Semih Türkmen, Erkan Akbal ve Erkan Anzaflıoğlu da 1’er gol kaydetti.

About Beach Soccer Turkey

Check Also

TÜM SPONSORLARIMIZA SONSUZ TEŞEKKÜRLER

İstanbul Cup 2018, 27/28/29 Temmuz 2018 tarihlerinde Vadistanbul Avm Festival ve Etkinlik Alanı’nda gerçekleşti. Turnuvaya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir