Haberler

TFF Plaj Futbolu Ligi’nde şampiyon Erciş Belediyespor oldu

 

TFF Plaj Futbolu Ligi Finallerinde rakiplerine üstünlük sağlayan Erciş Belediyespor, 2018 yılının şampiyonu oldu.

14 merkezde 68 takımın katılımıyla düzenlenen etaplardan oluşan 2018 TFF Plaj Futbolu Ligi’nin finalleri, Alanya Galip Dere Plajı’nda, etapları birinci bitiren 14 takımın katılımıyla oynandı. İlk etapta 14 takımdan Alanya Belediyespor ve Tepecikspor bay çekerek direkt gruplara kalırken, gruplarda mücadele edecek diğer altı takımın belirlenmesi için 12 takım arasında eleme maçları oynandı. Bu maçlarda Gümüldürspor, Efes Müzesi’ni 9-4, Manavgat Belediyespor, 19 Mayıs Belediyespor’u 12-5, Erciş Belediyespor, Tepebaşı Belediyespor’u 16-2, Karasu Belediye Akyurt İnşaat, Yuvacıkspor’u 9-6, The Anılife Otel Arsuz Belediyespor, Adilcevaz Belediyespor’u uzatmalarda 9-8 yenerken, Dikili Çandarlıgücü de Akdeniz Karataş’a 4-4’lük eşitliğin ardından penaltılarda üstünlük sağlayarak gruplara yükseldi.

Sekiz takımın iki gruba ayrıldığı organizasyonda, A Grubu’nda Alanya Belediyespor, Gümüldürspor, Dikili Çandarlıgücü ve Manavgat Belediyespor, B Grubu’nda ise Erciş Belediyespor, The Anılife Otel Arsuz Belediyespor, Karasu Belediyespor Akyurt İnşaat ve Tepecikspor yer aldı.

A Grubu’nda Alanya Belediyespor, Gümüldürspor’u 10-1, Dikili Çandalıgücü’nü 9-0 ve Manavgat Belediyespor’u 7-1 yenerek 9 puanla ilk sırayı alırken, Manavgat Belediyespor da Dikili Çandarlıgücü’nü 5-4, Gümüldürspor’u da 7-2 yenerek 6 puanla ikinci oldu.

B Grubu’nda ise Erciş Belediyespor, The Anılife Otel Arsuz Belediyespor’u 9-3, Karasu Belediyespor Akyurt İnşaat’ı 8-3, Tepecikspor’u da 11-5 yenerek ilk sırayı elde ederken, The Anılife Otel Arsuz Belediyespor da Tepecikspor’u 9-3 ve Karasu Belediyespor Akyurt İnşaat’ı 13-6 mağlup ederek 6 puanla ikinciliği aldı.

Çapraz eşleşmeyle oynanan yarı final maçlarında Alanya Belediyespor, The Anılife Otel Arsuz Belediyespor’u 7-6, Erciş Belediyespor da Manavgat Belediyespor’u 9-3 yenerek finale yükseldi.

Final gününde yarı finalin mağluplarını karşı karşıya getiren maçta The Anılife Otel Arsuz Belediyespor, Manavgat Belediyespor’a 10-4’lük üstünlük sağlayarak üçüncü olurken, Erciş Belediyespor da Alanya Belediyespor’u 7-6 yenerek şampiyonluğu elde etti.

Turnuvanın gelecek vadeden oyuncusu The Anılife Otel Arsuz Belediyespor’dan Özcan Ceylan seçildi. Ceylan’a ödülünü Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur verdi. 19 gol atarak Gol Kralı olan The Anılife Otel Arsuz Belediyespor’dan Igor Bryshtel, ödülünü Plaj Futbolu Millî Takım Antrenörü Onur Zayim’den aldı. En iyi kaleci seçilen Erciş Belediyesporlu Sedat Çölgezer ile en değerli oyuncu seçilen takım arkadaşı Jordan Grilo Santos’a ise ödüllerini Plaj Futbolu Millî Takım Teknik Sorumlusu Emrah Aykurt verdi.

Manavgat Belediyespor’a dördüncülük şiltini TFF İzmir Bölge Antrenörü Ozan Yılmaz, The Anılife Otel Arsuz Belediyespor’a üçüncülük kupa ve madalyalarını Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak ve Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur takdim etti. Türkiye ikincisi olan Alanya Belediyespor’a kupa ve madalyalarını Alanya Belediye Başkan Yarımcısı Mehmet Kula ve Bisiklet Federasyonu eski başkanı Emin Müftüoğlu verirken, şampiyon olan Erciş Belediye Spor ise kupa ve madalyalarını Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve TFF Grassroots Müdürü Sertan Kırağası’ndan aldı.

Erciş Belediyespor, önümüzdeki sene ülkemizi, plaj futbolu şampiyonlarının katıldığı Beach Soccer EURO Winners Cup 2019’da temsil edecek.

Turnuvalardan

To Top