Haberler

BeachSoccerTurkey Genel Koordinatörü Selman ALICIOĞLUGİL ile Plaj Futbolunu değerlendirdik.

 

 

 

 

 

 

 

 

Plaj Futbolu Ülkemize geldiğinden bugüne ilerleme varmı ?

Maalesef çok fazla yol almadı, aslında hızlı başlamıştı Milli takım adı altında bir oluşum vardı ancak onu da tam yükseliş zamanında durdurdular.

Nasıl yani Plaj Futbolunun gelişmemesi için özellikle mi yapıyorlar?

Tabi ki öyle değil, net bir şekilde evet öyle diyemiyorum. Ama bazı kişiler kendi egoları için Milli Takımın başarısını hiçe saydıklarına şahidim.

Ülkelerinde plaj olmayan takımlar Dünya kupasını kaldırırken biz kendi içimizde yok o bana selam vermedi, yok o çok yakışıklı diye Milli takım kadrosundan çıkarılan sporcular yüzünden Başarıya ulaşamadık.

Şimdi sana örnek vereyim,

Plaj Futbolu Türkiye’de aktif halde başlayalı 10 sene oldu.

Hangi takımın Plaj Futbol altyapısı var?

Yıllarca Milli takımın teknik kadrosu dahil bir çok oyuncusu Alanya’da yaşıyor, iklim koşulları Türkiye’deki en iyi şartlara sahip olan yer Alanya şimdi soruyorum.

Orada bu 10 yıl içerisinde Kaç tane Liseler arası veya Amatör takımların altyapıları arasında organizasyonlar yapıldı? Maalesef yapılmadı.

Siz yaptığınız işi seveceksiniz ki, o iş de sizi mutlu etsin. Aslında daha çok söylenecek şeyler var ama kime ne anlatacaksın herkesin bildiği şeyler. Maalesef siyasi güçler her yerde bu yüzden kimin hak ettiğine bakılmıyor. Bu arada ben hak ettiğimi düşündüğüm için söylemedim ( Gülüyor)

Türkiye’de Plaj Futbolu için tesisler varmı ?

Evet var. Plajı olan yerler üzerine tribün koyup saha yaptık diyorlar. Ama Seferihisar Belediyesi bu konuda örnek bir tesis yaptılar.

Ama kışın takımların antrenman yapabileceği bir oluşum yok. Dünya’nın her yerinde kapalı kum sahalar var. Aslında kapalı kum saha denilince aklınıza Plaj futbolu gelmesin, Voleybol, hentbol ayrıca bütün sporcuların kendilerini liglerine ve müsabakalarına en iyi hazırlama koşulları kumda antrenman yapmaktır.

Beach Arena’dan bahseder misiniz?

Hayalimi gerçekleştiriyorum. Kapalı Kum sahayı İstanbul’da yapıyoruz. 4000 m2 bir alana squash alanı, pilates ve fitness odaları ve 450 m2 cafe ve restaurant alanı olacaktır.

Bundan sonra kışları evinizde otururken Beach voley oynamak isterseniz bunu İbiza’ya gitmeden yapabileceksiniz. Beach Arena’da herşey mümkün. Hafta sonları Babalar ve Çocuklarına kumdan kale yapma aktiviteleri, Plaj Futbolu altyapısı ve İstanbul Cup gibi uluslararası organizasyonlarımızın hepsini buraya taşıyoruz.

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Başakşehir gibi kulüplerimiz ile görüştük bu tesisin kendileri için de çok güzel bir yapı olduğunu antrenmana gelebileceklerini beyan ettiler. İstanbul’da yüzlerce kulüp var hepsini bekliyoruz.

Bu seneki Türkiye Finalleri ile alakalı düşünceleriniz?

Ben bu konuda yorum yapmak istemiyorum. Sportif anlamda konuşursak,

Seferihisar Şampiyonluğu hak ederek kazandı. Alanyaspor’un kadrosu tecrübeli isimlerden oluşuyordu ama biraz yaşlıydı, Manavgat Belediyesi ve Van Erciş’in çıkışlarını beğendim.

Benim umudum var bizde bir gün Avrupa veya Dünya Şampiyonu olacağız.

Teşekkür ederim.
Biz Teşekkür ederiz.

Turnuvalardan

To Top