Haberler

Kolombiyalı kaleci Naty ile özel röportaj

  • Plaj Futboluna ilgin olduğunu nasıl fark ettin?

Plaj futbolunu çok seviyorum, çünkü kumda olmak ve kumu hissetmek bambaşka bir duygu. Plaj Futbolu daha çok tekniklerin ön planda olduğu ve özel beceriler gerektiren bir spor, özellikle kaleci diğer oyunculardan daha çok önem arz ediyor. Plaj futbolunu seviyorum, çünkü Kolombiya’da yeni ortaya çıkan bir spor.

 

  • Dünyada Plaj futbolunun gelişimini nasıl değerlendiriyorsun?

Plaj futbolu günden güne dünya çapında yaygınlaşan bir spor, özellikle de kadınlara yönelik dünyanın dört bir tarafında çeşitli turnuvalar düzenlenmesi çok önemli, çünkü bizleri izlemeye gelen insanlar, kadınların bu sporu yapıyor olmasını oldukça ilgi çekici buluyorlar.

 

  • Plaj futbolu dışında nasıl bir hayatın var?

Pek sıra dışı bir hayatım olduğu söylenemez. Antrenör olmak için üniversitede tahsilimi yapıyorum; bunun dışında bir işte çalışıyorum. Ailem, arkadaşlarım ve erkek arkadaşımla vakit geçirmeyi, onlarla sinemaya gitmeyi ve gezmeyi çok seviyorum. Kolombiya’nın farklı yerlerini ziyaret etmek de sevdiğim şeyler arasında.

 

  • Türkiye’de düzenlenecek bir turnuvada bir Türk takımında oynamak nasıl bir duygu?

Gerçekten inanılmaz bir duygu bu. Avrupa’ya ilk defa gidiyor olacağım ve Türkiye gibi mükemmel bir ülkede bulanacak olmak apayrı bir duygu. Kolombiya’daki takımının dışında başka bir ülkenin takımında oynayacak Kolombiyalı ilk kadın olduğum için ayrıca mutluyum. Oyunumu geliştirmem için oldukça güzel bir fırsat bu.

 

  • Nerede idman yapıyorsun? Kolombiya’da idman yapılabilecek tesisler mevcut mu?

İdman yapacak bir yer bulmak gerçekten çok güç. Plaj futbolunun çok yaygın bir spor dalı olmamasından ve yaşadığım şehrimde bir plaj bulunmamasından dolayı yapay kumda çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu arada plaj futbolunu hem plaja hem de denize yakın olduğu için seviyorum.

 

  • Başka bir takımda görev aldın mı?

Evet, bu yıl Mayıs ayında Kaliforniya’da düzenlenen Oceanside Şampiyonası’nda San Diego takımında görev aldım ve orada turnuvayı kazandık, aynı zamanda turnuvanın en iyi kalecisi seçildim.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Turnuvalardan

To Top